Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı kurumların geleceğe yaptığı  en önemli yatırımlardan birisidir. Pek çok uluslararası şirkette çalışanların sağlığının korunması ve devamını sağlayan önemli bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun vadede sağlığı koruyucu ve hastalıkların oluşumunu engelleyici olumlu etkileri ile karşılaşılabildiği gibi şirket çalışanlarının motivasyon ve iş verimliliğini de arttırmaktadır.
Günümüzde bir çok kurumsal firma çalışanlarına yemekleri anlaştığı catering firmaları üzerinden vermektedir. Aslında bu yemekler çalışanların direk performanslarını etkileyecek unsurlardan biridir. Kurumsal beslenme danışmanlığı, hem yemek veren firmanın mutfağının denetlenmesi, hem malzeme tedarikçilerinin denetlenmesi, çalışanların yaptığı iş ile alakalı olarak doğru kalori ve enerjide yemeklerin çıkması gibi bir çok konuyu kapsayan bir hizmettir. Ayrıca içeride yemek vermeyen firmalarda da çalışanlarda görülen demir eksikliği, vitamin eksikliği, aşırı kilo, dengesiz kan şekeri, uykusuzluk gibi sorunlar da beslenme kaynaklıdır. Çalışanlara doğru beslenme danışmanlığı hizmeti verilerek hem sağlıklı hem de mutlu olmaları sağlanır.

Kurumsal beslenme danışmanlığının en önemli faydası çalışanlara verilen değeri hissettirmesidir. Bu motivasyon ile çalışan personeller iş bağlılığı maksimum seviyeye ulaşarak en üst düzey performans sağlarlar. Şirketinizin sağlıklı bir gelecek ve maksimum iş gücüne ulaşabilmesi için sağlıklı beslenme önerileri ve  beslenme eğitimleri ile personelinizin sağlığını koruyarak verimliliğini arttırabilirsiniz.

Beslenme Danışmanlığı

Ofis çalışanlarına özel hazırlanan bireysel beslenme diyet programlarımızla daha sağlıklı bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Mutfak Workshopları

Fit ve Sağlıklı tariflerinin katılımcılara uygulamalı olarak aktarıldığı workshop programımız şef ve diyetisyen işbirliği ile interaktif olarak gerçekleştirilir. Tarifler şef eşliğinde katılımcılara uygulamalı olarak öğretilirken, Diyetisyenimiz tarafından tariflerin doğru pişirme teknikleri, besin değerleri, ideal tüketim miktarı/sıklığı ve insan sağlığı üzerindeki etkileri aktarılır.

Eğitim Seminerleri

Kurumun hedef kitlesine uygun (iç müşteri/dış müşteri) konularda hazırlanmaktadır. Kurumu yakından inceleyip ihtiyaçları olan konular belirlenerek hazırlanabildiği gibi, direk kurumun talep ettiği konuda da hazırlanabilir.

Beslenme eğitim seminerleri; konuya bağlı olarak 45 dakika ile 2 saat arasında düzenlenmektedir.

Kurumların sıklıkla tercih ettiği seminer konuları aşağıda yer almaktadır.

– Sağlıklı beslenme

– Kilo Yönetimi ve Diyet Tüyoları

– Şehir Yaşantısında Sağlıklı Beslenme

– Ofiste ve İş Hayatında Sağlıklı Beslenme

– İş yerinde fiziksel/zihinsel performansı arttırmak için sağlıklı beslenme

– Kadınlara özel beslenme tüyoları

– Kilo Yönetiminde 5N1K

– Yiyecekleri sağlıklı hazırlama, pişirme ve saklama teknikleri

– Yurtdışı seyahatlerine özel beslenme tüyoları

Hizmetin başlıca faydaları;

  • Kurumsal beslenme danışmanlığı sayesinde çalışanlar maksimum verimliliğe ulaşır,
  • Personellerin hastalanma oranı minimum seviyeye iner. Bu sayede hastalık sebebi ile işe gelmeme oranı minimize edilir,
  • Diyetisyenler takibinde önerileri ile daha sağlıklı personel sayısı artar
  • Sağlıklı beslenme ve diyet programları ile sağlık masrafları azalarak; sigorta payı ve poliçe anlaşmalarında avantaj firmanıza geçer,
  • Doğru diyet programı ile mutfaktan çöpe atılacak gıdalar minimize edilerek, mutfak maliyetleri azaltılır,
  • Beslenme danışmanlığı ve özel diyet ile sağlıklı kilo kaybına bağlı olarak oluşabilecek kazalar minimize olur
  • Spora yönelik motive edici öneriler ve özel beslenme ile kurum içi iletişim güçlenir.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *