Personal trainer

Personal trainer

Personel Trainer

Personal Trainer, kişinin hedefine yönelik çalışmaların yapılması için kişiye yol arkadaşlığı yapar. Kişinin hedefinin belirlenmesinden sonra uygun çalışma programını belirleyerek bu programın uygulanması için gerekli ortamı sağlar. Kişiyi motive ederek ortama alıştırır. Personal Trainer, programı nasıl uygulayacağını kişiye öğretir ve uygulatır. Kişi tüm çalışmasını personal trainer ile birlikte yapar. Personal Trainer, kişinin yapması gerekenleri, ne kadar yapması gerektiğini, kaç tane yapması gerektiğini vb. takip eder. Hareketlerin doğru yapılış şekillerini anlatır, gösterir ve uygulattırır. Yanlış yerlerde uyarır ve hareketin doğru yapılmasını sağlar.

Neden Personal Trainer ile Çalışmalısınız?

Personal Training, okulda alınan özel ders gibidir. Eğitmeniniz sizinle birebir ilgilenir, eksiğinizi kapatır, yanlışlarınızı düzeltir. Hem de siz anlayana kadar.

Hedefiniz, amacınız ne olursa olsun çalışmalarınız personal trainer ile daha verimli hale gelir ve hedefinize çok daha erken ulaşmanızı sağlar.

Kendi başınıza çalıştığınızda kendinizi fazla zorlamazsınız hatta hiç zorlamayabilirsiniz. Personal Trainer sizin sınırlarınızı aşmanızı sağlar. Sizi motive eder ve yapabileceğinize inandırır. Hareketleri tam ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerektiği kadar yaparsınız.

Personal Trainer sizin gelişiminizi takip eder ve programınızı ona göre geliştirmeye devam eder. Yenilenen durumunuza göre yeni programlar yazarak gelişimi devam ettirir.

Personal Trainer, sporunuzu eğlenceli hale getirerek sıkılganlığı önler ve sizi motive eder. Enerjinizin düştüğü yerlerde sizi kaldırır.

En önemli unsurlardan bir tanesi de güvenlik ve sağlıktır. Personal Trainer sporunuzu güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Sakatlanmadan ve kendinize zarar vermeden spor yapmak eğitmenin en önemli görevlerindendir.